مقالات

3 فیلتر شکن قوی رایگان برای اندروید

فیلتر شکن
در این مقاله به توضیح کامل فیلتر شکن و معرفی 3 فیلتر شکن قوی رایگان برای اندروید خواهیم پرداخت.

فیلتر شکن یا VPN چیست ؟

VPN مخفف "شبکه خصوصی مجازی"  است و فرصت ایجاد  یک ارتباط  محافظت شده بین شبکه ای را هنگام استفاده از شبکه های عمومی (اینترنت)  فراهم  می کند.

VPN ها ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کنند و هویت  شما را در سطح اینترنت مخفی می کنند. این امر ردیابی فعالیت های  شما در بستر اینترنت و سرقت داده ها را برای هکر ها و ... دشوارتر می کند. رمزگذاری در زمان واقعی انجام می شود.

به این ارتباط  معمولاً  "تونل"   نیز گفته  می شود و داده های شما به صورت رمزگذاری شده به داخل تونل منتقل می شود و  این امر امنیت قابل توجهی به کاربر می دهد و حریم خصوصی را حفظ میکند .

اوایل وی پی ان VPN توسط کسب و کارها  برای کمک به کارکنان راه دور برای دسترسی خصوصی به شبکه داخلی سازمان ها و شرکت ها  استفاده می شد VPN ها اکنون معمولاً در سراسر جهان به عنوان یک ابزار امنیتی آنلاین  استفاده میشود .

 فیلتر شکن یا VPN چطور کار می کند ؟

فیلتر شکن چطور کار می کند

فیلتر شکن چطور کار می کند

هرزمان که شما آنلاین می‌شوید، دستگاه شما چه رایانه، لپ‌تاپ، تلفن هوشمند یا هر چیز دیگری  دائماً به سرور ها درخواست  ارسال می‌کند و اطلاعاتی  را از آن سرور ها  دریافت می کند . برای مثال، مرورگر شما  درخواستی برای یک حساب خاص به توییتر یا فیس بوک ارسال کند، سپس آخرین صفحه را دریافت می کند.

برخی از این داده‌ها توسط ISP (ارائه‌دهنده خدمات اینترنت) شما قابل مشاهده است، و اگر از یک هات اسپات عمومی Wi-Fi استفاده می‌کنید، ممکن است توسط اپراتور هات اسپات یا هر هکری در نزدیکی شما قابل دیدن و رهگیری باشد .

وب‌سایتی که از آن بازدید می‌کنید نیز ممکن است بتواند مکان تقریبی شما را شناسایی کند  و شاید سابقه‌ای از فعالیت‌های سایت شما ایجاد کند.

زمانی که شما از VPN استفاده می کنید دستگاه شما مستقیماً به سروری که متعلق به ارائه دهنده VPN است متصل می شود، سپس به مقصد اصلی  خود می رود. این ارتباط  رمزگذاری شده است، به طور قابل توجهی  داده های شما را به هم می زند تا آن ها را غیرقابل خواندن کند، و تضمین می کند که حتی مجهزترین هکرها هم اکنون نمی توانند  کارهایی را که آنلاین انجام می هید ببینند و یا دسترسی پیدا کنند

علاوه بر این، وب‌سایت‌ها به جای دیدن موقعیت مکانی شما  درخواست‌ ها را از موقعیت سرور VPN شما میبنند که این امر ردیابی کارهایی که انجام می‌دهید را برای سایت‌ها یا تبلیغ‌کنندگان دشوارتر می‌کند.

 

مزایای استفاده از فیلتر شکن ؟

VPN ترافیک داده شما را  پنهان می کند و از دسترسی های غیر مجاز  خارجی محافظت می کند. هر کسی که به شبکه دسترسی دارد و می خواهد آن را ببیند می تواند داده های رمزگذاری نشده را مشاهده کند. با یک VPN، هکرها و مجرمان سایبری نمی توانند این داده ها را رمزگشایی کنند.

رمزگذاری امن

برای خواندن داده ها، به یک کلید رمزگذاری نیاز دارید. بدون آن، میلیون‌ها سال طول می‌کشد تا یک کامپیوتر رمز را در صورت حمله brute force رمزگشایی کند. با کمک VPN، فعالیت های آنلاین شما در اینترنت پنهان می شود.

پنهان کردن موقعیت (مکان) شما

سرورهای VPN اساساً به عنوان پروکسی شما در اینترنت عمل می کنند. از آنجایی که داده های موقعیت دموگرافیک از یک سرور در کشور دیگری می آید، مکان واقعی شما نمی تواند تعیین شود. علاوه بر این، اکثر سرویس های VPN  فعالیت های آنلاین شما را ذخیره نمی کنند. از سوی دیگر، برخی از ارائه دهندگان، فعالیت های  شما را ثبت می کنند، اما این اطلاعات را به اشخاص ثالث منتقل نمی کنند. این بدان معنی است که هرگونه سابقه بالقوه رفتار کاربر شما برای همیشه پنهان می ماند.

دسترسی به محتوای منطقه ای

محتوای وب منطقه ای همیشه از همه جا قابل دسترسی نیست. خدمات و وب سایت ها اغلب حاوی محتوایی هستند که فقط از نقاط خاصی از جهان قابل دسترسی است. ارتباطات استاندارد,  از سرورهای محلی در کشور برای تعیین موقعیت مکانی شما استفاده می کنند. این به این معنی است که در هنگام سفر نمی توانید به محتوای خانه دسترسی داشته باشید و نمی توانید از خانه به محتوای بین المللی دسترسی پیدا کنید. با جعل موقعیت مکانی VPN، می توانید به یک سرور به کشور دیگری بروید و  مکان خود را "تغییر دهید".

انتقال امن داده ها

اگر کار های خود را بصورت دورکاری انجام می دهید ، ممکن است نیاز به دسترسی به فایل های مهم در شبکه داخلی سازمان یا شرکت خود داشته باشید. به دلایل امنیتی، این نوع اطلاعات نیاز به یک اتصال (Connection) امن دارد. برای دسترسی به شبکه، اغلب به اتصال VPN نیاز است. سرویس های VPN به سرورهای خصوصی متصل می شوند و از روش های رمزگذاری برای کاهش خطر نشت داده ها استفاده می کنند.

معرفی ۳ فیلتر شکن قوی و رایگان اندروید

انتخاب بهترین VPN رایگان برای گوشی‌های هوشمند اندرویدی می‌تواند کار سختی باشد، بدلیل اینکه  اکثر آنها قابل اعتماد نیستند. همچنین، آنها دسترسی به ویژگی‌های VPN کامل موجود با VPN‌های ممتاز را فراهم نمی‌کنند. قبل از اینکه اقدام به نصب یک VPN رایگان کنید، در اینجا به برخی از محدودیت هایی که وجود دارد که باید با آنها مقابله کنید اشاره می کنیم

محدودیت پهنای باند

سرویس‌های VPN رایگان تخصیص پهنای باند، سقف سرعت  محدودی دارند. این باعث می شود آنها برای پهنای باند فشرده نامناسب باشند.

مکان های سرور

دور زدن سانسور و دسترسی به محتوای مسدود شده جغرافیایی یک کار سخت  VPN های رایگان  است. این به این دلیل است که شما به تعداد محدودی سرور دسترسی خواهید داشت.

امنیت و حریم خصوصی

برخلاف VPN های غیر رایگان، VPN های رایگان فاقد ویژگی های افزایش امنیت و اجرای صحیح حریم خصوصی هستند. اکثر آنها داده های شما را جمع آوری می کنند و سپس آنها را به اشخاص ثالث دیگر می فروشند تا هزینه خدمات را تامین کنند.

تبلیغات

VPN  های رایگان به دلیل اجرای تبلیغات مکرر و آزار دهنده و پی در پی  بدنام هستند. در بیشتر مواقع، کاربر  از  استفاده از آن وی پی ان دست می کشد .

همواره یک VPN پولی را نسبت به یک VPN رایگان توصیه می کنیم در ادامه گزینه های پولی  و رایگان توصیه شده را  بررسی می کنیم

3 VPN (فیلتر شکن) رایگان برای اندروید

1. Windscribe

وی پی ان windscribe

وی پی ان windscribe

این سرویس VPN برای اندروید امنیت مورد نیاز را فراهم می کند که تضمین می کند حریم خصوصی شما در هنگام گشت و گذار در اینترنت حفظ شود  Windscrib VPN رابط  کاربری خوب و کاربر پسندی  دارد و لازم نیست نگران تنظیمات و منوها باشید.

بهترین نکته در مورد Windscrib VPN این است که با طرح رایگان، می توانید تا 10 گیگابایت پهنای باند رایگان در ماه دریافت کنید . این طرح دانلودهای محدودی دارد و شما فقط می توانید به سرورهای 11 کشور (از جمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، هنگ کنگ، هلند و آلمان) متصل شوید.

2. TunnelBear

tunnelbear-vpnرایاساز

TunnelBear VPN یکی از بهترین  VPN های رایگان با حفظ حریم خصوصی عالی است و هیچ یک از فعالیت های شما را ثبت نمی کند. با این VPN، لازم نیست نگران تهدید ها در محیط اینترنت باشید.

3. ProtonVPN

protonvpn

protonvpn

بر خلاف سایر  VPN های رایگان ، اشتراک رایگان پروتون محدودیت داده ندارد. Proton VPN همچنین ادعا می کند که داده های شما را نمی فروشد و تبلیغات تهاجم به حریم خصوصی را تحت فشار قرار نمی دهد. برنامه های پولی آنها از خدمات رایگان پشتیبانی می کند.

Proton VPN مستقر در سوئیس هیچ گونه فعالیت کاربر را ثبت نمی کند و آن را با سایر اشخاص ثالث به اشتراک نمی گذارد. Proton VPN حریم خصوصی شما را جدی می گیرد زیرا یک مدافع حریم خصوصی است و  به شما امکان دسترسی به سرورها در 3 کشور، یک اتصال دستگاه واحد و کاربرانی که برای اولین بار هستند، یک دوره آزمایشی 7 روزه با دسترسی کامل به ویژگی‌های برتر را می‌دهند.

 

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *